موضوع: "فضای مجازی"

بدون شرح

زندگی امروز ما …

گریه بر حسین علیه السلام

امام رضا(علیه السلام):

اشک بر حسین، گناهان بزرگ را فرو می ریزد.

بحار_ج44_ص284

گام های شیطانی اینستاگرام آرام آرام شما را منحرف می کند.

دقایقی با کتاب 

گام های شیطانی اینستاگرام! آرام آرام شما را منحرف میکند

شبکه_های_اجتماعی نظیر اینستاگرام به شکلی طراحی شده که مخاطب خود را آهسته آهسته به سمت محتوای جنسی می کشاند، یعنی در مرحله اول، تماشای یک فیلم مبتذل را به شما پیشنهاد نمی دهد. در ابتدا تصاویری بدون پوششِ مناسب از چهره ی نامحرم به نمایش می گذارد. آن قدر زمینه تماشای این تصاویر را برای شما فراهم می کند و همچون «رگبار» این تصاویر را به سمتتان می فرستد که اگر اولی و دومی و سومی را باز نکنید، چهارمی را باز خواهید کرد و اگر خیلی مقاومت کنید، آن قدر به کارش ادامه خواهد داد تا مقاومت شما را بشکند و در نهایت گناهِ نگاه به نامحرم را پیش چشم شما عادی می کند، همین که شما با بازکردن تصاویر پیشنهادی، به اینستاگرام چراغ سبز نشان دهید، در مرحله بعد تصاویری با 🔞پوشش های نامناسب تر به نمایش خواهد گذاشت. این روال ادامه پیدا خواهد کرد و نهایتاً به نمایش محتوای برهنه و حیوانی خواهد رسید.

به احتمال زیاد بادی به غبغبتان انداخته اید و می گویید ما کاری با تصاویر ناسالم اینستاگرام نداریم. بله قبول!

اما حاضرید قسم بخورید حتی یکبار هم تصویری نامناسب در اینستاگرام ندیده اید و یا بعداً نخواهید دید؟

حاضرید ماشینتان را چسبیده به پرتگاهِ یک دره ی خطرناک پارک کنید؟! قطعاً نه! پس چطور خودتان را کنار پرتگاه_دره_ی_اینستاگرام مستقر می کنید؟

مثال اینستاگرام و… مثال همان گام های شیطانی است که در صفحات قبل خواندیم، ما که می دانیم این فضا ما را به سمت گناه خواهد کشاند، از همان ابتدا از آن فاصله بگیریم.

البته ما فقط اینستاگرام را مثال زدیم، ممکن است ده ها برنامه مشابه آن هم موجود باشد. تشخیص با خود شماست‌.

پس گفتیم اینستاگرام به شکلی طراحی شده که آهسته آهسته کاربر خود را به سمت «فرهنگ تبرّج و برهنگی» سوق می دهد. شخص، پس از اینکه مدتی را در این فضا گذراند، قُبح گناه و بسیاری از کارهای خلاف حیا نزدش شکسته خواهد شد‌.

ما در صفحه بعد(تصاویر در کتاب موجودند)، تصاویر صفحه مجازی یک خانم چادری را آورده ایم که سال پیش وارد اینستاگرام شده، سیر موضوعی پست های او را بررسی کنید که از کجا به کجا کشیده شده، تغییر موضوعات تصاویر بدین ترتیب است:

۱- تصاویر شهدا و سوژه های مذهبی

۲- تصاویری از مفهوم عشق

۳- تصاویر روزمره خود شخص(بدون ژست و جذابیت)

۴- تصاویر شخصی با ژستِ_خاص

۵-تصاویر شخصی با نمایش_جذابیت

۶-تصاویر شخصی با آرایش_تند

۷ و …

این یک نمونه واضح از تأثیر شبکه های مجازی بر حیاست. همین اتفاق با ما هم خواهد افتاد، امّا فرآیند آن، آنقدر جذاب است که متوجه آن نخواهیم شد.

منبع: کتاب «شاخه نبات، راهکارهای مدیریت نگاه و شهوت برای آقا پسرها» صفحه ۵۰ الی ۵۲

کنکاشی در جنایت جنسی غرب تهران.... دکتر امیر حمزه مهرابی: دانشیار دانشگاه و جامعه شناس

🔸خبر جنایت اخلاقی در مدرسه ای در غرب تهران، اولین بار در تاریخ ۶ خرداد توسط یکی از والدین رسانه ای شد. اما در پروپاگاندای* خبری از نکات قابل تأمل دیگر روایت ماجرا غفلت شد.

🔹 به این اطلاعات که عمداً مورد غفلت رسانه ها قرار گرفت، دقت کنید:

1- بزرگسالی دانش آموزان:این پسران دانش آموز دوره دبیرستان هستند

2- خانواده از هم پاشیده و زندگی جزیره ای: این آقا مدتی است با همسرش متارکه کرده است.

3- خانواده های مرفه: شانزده میلیون تومان! برای ثبت نام در این دبیرستان داده است.

4- آزادی بدون کنترل: این پسران در تعطیلات به اردوهای خارج شهر می رفته اند و کنترلی روی آن ها نبوده

5- ولنگاری فرهنگی و رفتاری: بچه ها از ماه ها قبل مشروبات الکلی و سیگار مصرف می کرده اند.

6- دسترسی آزاد به رسانه های حاوی فیلم porn: از طریق پیام رسان فیلم های مستهجن برای هم می فرستادند


☑️ نتیجه :

این حادثه نتیجه طبیعی زندگی به سبک غرب است نه حاصل عدم اجرای سند 2030 ،چراکه :
این پسران کودک نبوده‌اند که بخاطر عدم اطلاع از مسائل جنسی، گول بخورند بلکه محصلین دبیرستانی بوده اند که همه چیز را در این خصوص می دانستند و همه صحنه ها را بارها و بارها دیده و حتی تجربه کرده اند.

عکس های اینستاگرام برخی از مسئولین این دبیرستان، از طرفداری آنها از آزادی روابط به سبک غربی حکایت می کند. آمار وحشتناک و روبه رشد تجاوز به پسران و دختران در غرب، ناشی از ندانستن مسائل جنسی نسیت بلکه نتیجه اضمحلال خانواده و تحریک مستمر جنسی است.

 نکته مهم و تاسف بار :
شواهد و قرائن نشان می دهد، غرب زده ها با این فضاسازی ها می خواستند از آب گل آلود ماهی بگیرند تا خواسته غرب را در ایران پیاده کنند و افکار عمومی را مقابل دلسوزان نظام قرار دهند.
پس از افشای این حادثه تلخ غرب زدگانی که همچنان بر اجرای سند 2030 اصرار دارند، فرصت را غنیمت شمرده تا اجرای سند 2030 را به مطالبه عمومی تبدیل کنند و نمایندگان را برای تصویب این اسناد ننگین تحت فشار بگذارند.

 

*پروپاگاندا (به انگلیسی: Propaganda) گونه‌ای ارتباط است که در آن، اطلاعات هماهنگ و جهت‌دار برای بسیج افکار عمومی از طریق تبلیغات سیاسی پخش و فرستاده می‌شود.

به نقل سایت مصاف   masaf.ir

 

 

زنان مسلمان در فضای مجازی

 ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد فناوری‌های نوین ارتباطی از‌جمله اینترنت باعث ایجاد کارکردهای متفاوتی در حوزه‌های مختلف زندگی شده است.

انسان در جهان مدرن صرفاً در يك فضاي فيزيكي با ابعاد مشخص زندگي نمي‌كند، بلكه روندهاي جهاني و فضاي مجازي نيز در شكل دادن هويت و سلايق او موثر هستند. 

فضاي مجازي با گوناگوني تصاوير و چرخش سريع معاني و مفاهيم مي‌تواند زنان را حتي بيش از فضاي فيزيكي درگير ابهام و ترديد هويتي كند.

   نقش‌دختر، همسر، مادر و… در ارتباطات سريع ميان‌فرهنگي ميان جوامع گوناگون گاهي تصميم‌گيري براي چگونه بودن را براي زنان دشوار مي‌سازد.

 
خبرگزاری کوثرنیوز