موضوع: "رهبرمعظم انقلاب"

مدیریت تحول مطالبات امام خامنه‌ای از حوزه علمیه

 

«باید مدیریت کنیم که این تحول در جهت درست انجام بگیرد. این وظیفه مؤثرین در حوزه است… از تحول نباید گریخت.»

کوتاهی در تحول، صرفا یک سهل‌انگاری ساده نیست. پشت کردن به تحول به معنای میدان دادن به نسخه‌های تقلبی است. نسخه‌هایی که نه‌تنها حوزه و روحانیت را گرفتار ارتجاع می‌کنند؛ بلکه در جامعه نیز برای روحانیت، هزینه درست می‌کنند.

#تحول

#مدیریت_تحول

تحول خواهی صحیح مطالبات امام خامنه‌ای از روحانیت«طلّاب تصور نكنند كه مى‏‌توانند انقلابى را از پايين شروع كنند و حوزه را به صورتى كه مى‏‌خواهند، در بياورند و بعد به مراجع و بزرگان بگويند: بسم اللّه، اين حوزه را اداره كنيد! اين كار، نه شدنى است و نه جايز مى‌باشد؛ زيرا در اينجا، مسأله‏‌ى تقابل قشر پايين و بالا -مثل كارگر و سرمايه‏‌دار و كشاورز و مالک- نيست؛ بلكه همه سر و ته يک مجموعه هستند»

همواره باید مراقب آدرس‌های غلط بود:

۱- سیاه‌نمایی

۲- ناامیدسازی

۳- فراخوان به طلاب برای نافرمانی مدنی

این موارد موارد نه تنها هیچ اصلاحی به همراه نخواهد داشت؛ بلکه برای تحول، هزینه‌ساز خواهد بود و بر موانعش می‌افزاید.

تحول حتمی است؛ اگر طلاب و روحانیت عزیز، راه اصلی آن (مطالبه‌گری صحیح) را بپیماید.

#تحول_صحیح

#تحول_غلط

انقلابی

امام خامنه ای:

همه باید انقلابی باشند؛ این خطاست که گمان کنیم انقلابی فقط آن کسی است که در کنار امام بوده؛ اگر معنای انقلاب را این بگیریم، انقلابی، همین ما پیر و پاتال‌ها خواهیم بود. انقلاب برای همه است

جوان‌ها انقلابی‌اند و می‌توانند انقلابی باشند با شاخص‌های انقلابی‌گری، یک جوان امروز می‌تواند از من سابقه‌دار در انقلاب انقلابی‌تر باشد.

 ۹۵/۳/۱۴ 

بیانات رهبری 

متن کامل بیانات رهبر انقلاب در درس خارج فقه امروز درباره طرح مدیریت مصرف سوخت؛

✅بسم الله الرحمن الرحیم

 و الحمدللّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین و لعنة اللّه علی اعدائهم اجمعین

🔸 قبل از اینکه بحث را شروع بکنیم، من عرض بکنم که در این یکی دو روز خب یک حوادثی به دنبال مصوبه‌ی سران کشور، سران قوا اتفاق افتاد؛ دیروز، دیشب، پریشب، در برخی از شهرهای کشور، و متأسفانه مشکلاتی هم درست شد، تعدادی جان باختند و مراکزی تخریب شد، از این کارها هم شد در این یکی دو روزه. چند نکته را باید توجه داشت؛ اولاً وقتی یک چیزی مصوبه‌ی سران کشور هست، آدم باید با چشم خوشبینی به او نگاه کند، بنده در این قضیه سررشته ندارم یعنی تخصص این کار را ندارم، گفتم هم به آقایان؛ گفتم من چون نظرات کارشناس‌ها هم در این قضیه‌ی بنزین مختلف است، بعضی‌ها آن را لازم و واجب میدانند بعضی‌ها مضر میدانند، بنابراین من هم که صاحبنظر نیستم در این قضایا؛ گفتم من صاحبنظر نیستم لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند من حمایت میکنم. من این را گفتم، حمایت هم میکنم. سران قوایند، نشستند با پشتوانه‌ی کارشناسی یک تصمیمی برای کشور گرفتند، باید عمل بشود به آن تصمیم؛ این یک نکته.

🔹نکته‌ی دوم اینکه خب بله، یقیناً بعضی از مردم از این تصمیم یا نگران میشوند یا ناراحت میشوند یا به ضررشان است یا خیال میکنند به ضررشان است به هر تقدیر ناراضی میشوند، لکن آتش زدن به فلان بانک این کار مردم نیست، این کار اشرار است؛ کار اشرار است، این را باید توجه داشت. در یک چنین حوادثی معمولاً اشرار، کینه‌ورزان، انسانهای ناباب وارد میدان میشوند، گاهی بعضی از جوانها هم از روی هیجان با اینها همراهی میکنند و این‌جور مفاسد را به بار می‌آوردند. این مفاسد هیچ مشکلی را درست نمی کند جز اینکه علاوه‌ی بر هر مشکلی که هست، ناامنی را هم اضافه میکند. ناامنی بزرگ‌ترین مصیبت برای هر کشوری است، برای هر جامعه‌ای است، اینها قصدشان این است. شما ملاحظه کنید در این دو روز تقریباً یعنی دو شب و یک روزی که از این قضایا گذشته همه‌ی مراکز شرارت دنیا علیه ما این کارها را تشویق کردند، از خانواده‌ی منحوس خبیث خاندان پهلوی تا مجموعه‌ی خبیث و جنایتکار منافقین، اینها دارند مرتباً در فضای مجازی و در جاهای دیگر دارند تشویق میکنند ترغیب میکنند که این شرارتها انجام بگیرد. 

من عرضم این است هیچ کس به این اشرار کمک نکند، هیچ انسان عاقل و شایسته‌ای که به کشور خودش علاقه مند است، به زندگی راحت خودش علاقه مند است، به اینها نباید کمک بکند؛ اینها اشرارند، این کارها کار مردم معمولی نیست.

🔸مسئولین هم البته دقّت کنند، مواظبت کنند، هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند. 

حالا من دیروز دیدم در تلویزیون که بعضی از مسئولین محترم آمدند گفتند که ما مراقبیم که این افزایش قیمت موجب افزایش قیمت اجناس و کالاها نشود؛ خب بله این مهم است، چون الان گرانی هست، بنا باشد باز اضافه بشود گرانی خب این برای مردم خیلی مشکلات درست میکند، باید مراقبت کنند. این مراقبت‌ها را اینها بکنند، مسئولین حفظ امنیت کشور هم به وظایفشان عمل کنند.

مردم عزیز ما هم که خوشبختانه در قضایای گوناگون این کشور بصیرت خودشان را، آگاهی خودشان را نشان دادند بدانند که این حوادث تلخ از ناحیه‌ی کیست و چگونه است، این آتش زدن و خراب کردن و ویران کردن و دعوا کردن و ناامنی ایجاد کردن مال چه کسی است، این را بفهمند توجه کنند که میفهمند هم مردم ملتفتند، و از اینها فاصله بگیرند. این آن توصیه‌ی ما است، مسئولین کشور هم به وظایف‌شان به طور جدی عمل کنند. 

هفته ی وحدت را قدر بدانید...

«این هفته وحدت، این هفته مشترک الاحترام بین مسلمین (شیعه و سنی) را قدر بدانید. همه سعی کنند وحدت و اتّحاد نیروها و در یک جبهه قرار گرفتن نیروهای مسلمین را - که رمز سعادت و مایه سربلندی مسلمین و بزرگترین حربه ملتها در مقابل استکبار جهانی است - مغتنم بشمارند و قدر بدانند.»

امام خامنه ای 1375/05/13

محرم فرصت بزرگ و استثنایی

 محرم، فرصت بزرگ و استثنایی( ۱۲) لزوم منبرهای با مطالعه و عمیق

 باید هنر سخن گفتن، هنر بیان کردن و هنر تبلیغ کردن را فراگرفت.


محرم فرصت بزرگ و استثنایی

 
محرم، فرصت بزرگ و استثنایی( ۱۰)لزوم منبرهای با مطالعه و عمیق

 منبرِ بی‌مطالعه، یعنی اینکه همّ و غمّ آنچه که می‌خواهیم بیان کنیم و به مردم بگوییم، در دل ما نباشد…

محرم فرصت بزرگ و استثنایی

محرم، فرصت بزرگ و استثنایی( ۷) ضرورت امیدوار بودن مبلغ


كار تبليغ، كارِ بسيار بزرگ، حساس و مؤثرى است. تأثيرات تبليغ، دفعى و آنى نيست؛ طولانی مدت است.مبلّغ دين اگر ظواهرى را مشاهده مى‌كند كه به گمان او ظواهر غير دينى است، مأيوس نشود. 

 اين توهّماتى كه بعضى شايع مى‌كنند كه جوانها از دين برگشته‌اند، همه را جنگ روانى بدانيد.

محرم فرصت بزرگ و استثنایی

 
محرم، فرصت بزرگ و استثنایی( ۶) منبر هنرمندانه مؤثر است

امروز اينترنت، ماهواره، تلويزيون و ابزارهاى گوناگون ارتباطى فراوان هست، اما هيچكدام از اينها منبر نيست.

 منتها بايستى منبر را هنرمندانه ادا كرد تا بتواند اثر ببخشد.

گفتنی است نظیر فرمایش فوق «اهمیت و ارزش منبر نسبت به ماهواره و رادیو و تلویزیون» در ديدار جمع مبلغان اعزامى سازمان تبليغات اسلامى مورخ ۴ بهمن ۱۳۷۲ نیز بیان شده است.

محرم فرصت استثنایی


 محرم، فرصت بزرگ و استثنایی( ۴)
لزوم تعمیر دل و جان و فکر مخاطب

 دل و جان و فکر مخاطب را بایستی تعمیر و آباد و سیراب کنیم. 

 لوازم: باید به فکر و منطق درست مجهز شویم تا حرف سست زده نشود.

1 3 4 5 ...6 7